Klasyczna Marynarka Męska

Smoking jest współcześnie ambasadorem eleganckiej mody wieczorowej. W hierarchii strojów znajduje się poniżej fraka, który od wieków był reprezentantem stylu „white tie”. W wieku XXI jest symbolem najwyższej klasy i szyku. Jakie zasady wiążą się z noszeniem smokingu i kiedy wybierać go zamiast garnituru?
Smoking to galowy ubiór męski, który przez swoją popularność wysunął poza margines frak. W obecnych czasach jest najczęściej wybieranym strojem przez ważne osobistości. Jest urzeczywistnieniem stylu „black tie”, który wymagany jest podczas oficjalnych przyjęć odbywających się po zmierzchu słońca. To fundamentalna zasada związana ze smokingiem. Ponadto, powinien on być uszyty z wytwornego materiału wyłącznie w kolorze czarnym, bądź granatowym. Rzadziej spotykany jest jasny smoking („tropikalny”), który można założyć wyłącznie latem. Złamaniem reguł są współczesne interpretacje smokingu w jasnych barwach lub kolorze bordo, czy butelkowej zieleni.
Zgodnie z wytycznymi, klasyczna marynarka smokingowa ma szalowe klapy i kieszenie bez patek. Z satyny lub jedwabiu powinny być wykonane również guziki oraz lampasy na spodniach. Uzasadnieniem takiego zabiegu jest atrakcyjny wygląd smokingu w światłach jarzeniowych, które towarzyszą wszystkim wieczornym przyjęciom i galom. Mniej popularne, choć akceptowalne są marynarki dwurzędowe , które obowiązkowo powinny być noszone zapięte.
Poza marynarką, w smokingu główną rolę odgrywają idealnie skrojone spodnie. Pozbawione mankietów, za to subtelnie wzbogacone w lampasy po bokach. Szczególny nacisk należy położyć na ich odpowiednią długość oraz szerokość. W celu podkreślenia męskiej sylwetki, w smokingu powinien znaleźć się szeroki pas, który pomoże ukryć niechciane krągłości. Wybierajmy te z błyszczącego materiału w kolorze spodni. Zadaniem pasa jest ukrycie potencjalnych zagnieceń nad linią spodni. Pas należy zestawiać z białą koszulą, którą również obejmują pewne wytyczne. Pierwsze skrzypce gra kolor, co do którego nie uznaje się kompromisów. Smokingową koszulę rozpoznać można przez wyeksponowane guziki jubilerskie. Klasyczny kołnierzyk podkreśli ręcznie wiązana będąca realizacją nazwy „black tie”, a właściwie „black bowtie”.
Nie bez znaczenia pozostają również buty oraz dodatki. W brustaszy marynarki powinna znaleźć się poszetka złożona w sposób prezydencki. Z kolei butonierkę zdobić winien biały kwiat. Takie niuanse dodatkowo podkreślają wytworność smokingu. Wisienką na szczycie smokingu są buty, które występują wyłącznie w kolorze czarnym. Warto wybrać klasyczne oxfordy. Rażącym błędem jest wybór innych niż wspomniane wyżej modeli butów, zwłaszcza w odcieniach brązu.
Każdego mężczyznę przygotowującego się do ważnego wydarzenia lub uroczystości zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem klasycznych męskich smokingów oraz garniturów marki . Marka respektując wspomniane wyżej zasady oraz będąc prekursorem klasycznej mody męskiej tworzy wykwintne ubiory formalne. Gwarancją dla uznania klientów jest najwyższa klasa produktu, a także wysoka dbałość o detale i estetykę wykończeń. Szeroki asortyment marki ułatwia panom wykreowanie kompletnej stylizacji wieczorowej oraz wywarcie spektakularnego wrażenia.